Dodano: 2017-02-28 07:08   |   Dodał: a.jakubowski (Arkadiusz Jakubowski)   |   Kategoria: Aktualności

Coworking

Na Starówce luty 2017

Dobre miejsce dla biznesu


Niebawem lokal u zbiegu ul. Słowiańskiej i pl. Metziga stanie się miejscem promowania i wspierania biznesu na Starówce. Mieścić się tu ma także punkt informacji dotyczący rewitalizacji.Duży lokal, który jeszcze do niedawna pełnił funkcje handlowe od dłuższego czasu stoi pusty. Prezydent Leszna Łukasz Borowiak podjął decyzję o przeznaczeniu go na cele związane z promocją i rozwojem przedsiębiorczości na Starówce


    – Chcemy, aby było to miejsce, gdzie głównie osoby stawiające pierwsze kroki w biznesie mogłyby rozpocząć swoją działalność – wyjaśnia Michał Cieślak z Wydziału Promocji i Rozwoju. – Ma to funkcjonować na zasadzie coworkingu, czyli miejsca z biurkami do pracy, z dostępem do Internetu oraz innych niezbędnych narzędzi. Osoby, które będą chciały skorzystać z tej oferty podejmują jednocześnie takie zobowiązanie, że będą się dzieliły swoją wiedzą, umiejętnościami z innymi użytkownikami tego biura.
    Coworking jest to połączenie oryginalności z nowoczesnością. Biurka w tego typu miejscach wynajmują zazwyczaj osoby kreatywne, otwarte na świat oraz niezależne. Ludzie, którzy chcą zamienić miejsce pracy, rozdzielić sferę prywatną i zawodową, a jednocześnie mieć stałe relacje z innymi ludźmi. Można tu podjąć współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin gospodarki, jest stały przepływ informacji. Graficy, informatycy, ludzie mediów są bywalcami tych biur. Zgrupowanie różnych profesji w jednym miejscu ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest możliwość konsultowania swoich projektów z każdym, kto wynajmuje biuro razem z nami. W ten sposób tworzy się sieć powiązań, która pomaga wspólnie rozwiązywać problemy biznesowe.
    Prowadzone przez Wydział Promocji i Rozwoju biuro nie będzie miało charakteru komercyjnego, co jednocześnie oznacza, że nie będzie dysponowało wszystkimi możliwościami tego typu miejsc oferowanych przez podmioty gospodarcze. Tym bardziej, że lokal u zbiegu ul. Słowiańskiej i pl. Metziga będzie pełnił także inne funkcje.
    – Ma to być także miejsce, w którym leszczyńscy przedsiębiorcy będą mogli prezentować swoje wyroby i usługi. Chodzi nam szczególnie o takie firmy, które nie mają swojego stałego punktu sprzedaży. Nie możemy też zapomnieć o rzemieślnikach, kontynuujących wieloletnie tradycje, których na Starówce jest coraz mniej – dodaje Michał Cieślak. – Kolejnym pomysłem jest możliwość organizowania w mniejszych grupach spotkań z przedsiębiorcami, którzy osiągnęli sukces i zechcą się podzielić swoimi doświadczeniami w prowadzeniu biznesu. Rozważamy także możliwość podjęcia współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości, dzięki któremu młodzi ludzie będą mogli spróbować swoich sił w biznesie bez konieczności zakładania na początku własnej firmy.
    Lokal położony przy deptaku będzie też dobrym miejscem do spotkań prezydenta z mieszkańcami. Będzie tu można dowiedzieć się więcej na temat działań rewitalizacyjnych w mieście i podzielić się swoim pomysłem, opinią na ich temat. Uruchomienie lokalu planowane jest na wiosnę. Chętnych do współpracy, zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Promocji i Rozwoju, tel 65 5294546, mail: rewitalizacja@leszno.pl

"Na Starówce" powstaje we współpracy z Urzędem Miasta Leszna. Materiały przygotowuje Karolina Sternal

REPORTER nr 0293 page 007REPORTER nr 0293 page 008REPORTER nr 0293 page 009REPORTER nr 0293 page 010Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza do tej publikacji.