Dodano: 2017-03-31 08:58   |   Dodał: a.jakubowski (Arkadiusz Jakubowski)   |   Kategoria: Kulturalne Leszczyńskie

Projekt Volodia - tekst i tona piachu

Takie projekty trzeba pieścić i o nie dbać, czytaj: kupować płyty. Ja z jedną z Gostynia wróciłem.

Nie znałem wcześniej tej kapeli (Projekt Volodia), ale byłem niemal na sto procent pewny, że warto na nią pojechać do gostyńskiego Hutnika. Czasami takie rzeczy się wie. Skąd? Sporo mówi już sam plakat (dobrze zrobiony), a gdy już człowiek się wczyta w te mniejszymi literami pisane informacje, tylko się w dobrym przekonaniu utwierdza. Dla mnie informacja, że Projekt Volodia wykonuje teksty Wysockiego, Cohena, Bursy była wystarczającą rekomendacją. No i jeszcze ten bonusik w postaci wstępu wolnego zafundowanego chętnym przez GOK Hutnik z okazji dnia mężczyzny :) Kto nie był, niech żałuje.
    O samej kapeli można przeczytać na ich stronie www.projektvolodia.pl Miała być rzeczywiście projektem jednorazowym (powstałym do zaaranżowania i wykonania kilku utworów Włodzimierza Wysockiego – to ten między innymi od sławnej Obławy, ale też wielu innych świetnych piosenek; ot, po prostu legenda), który przemienił się w permanentny, co, na sto procent, jest zasługą śpiewanych przez nich tekstów, które przyciągnęły publikę (wbrew pozorom i usilnym staraniom muzycznych programów typu „Jaka to melodia” ludzie nie zidiocieli i potrafią docenić dobre słowo). Muzykę panowie  robią autorską (dość mocne, choć oryginalne to brzmienie – efekt pracy i talentów profesjonalnych muzyków oraz szerokiego instrumentarium), ale teksty  to produkt sprawdzonych autorów (wśród nich jest też Włodzimierz Broniewski, statystycznemu odbiorcy kojarzący się wyłącznie z Bagnetem na broń i poezją proletariacką, ale też autor wierszy lirycznych). Z czystym sumieniem można więc zakwalifikować Projekt Volodia do nurtu piosenki literackiej. Dobra muzyka, mądre słowa, czego chcieć więcej.
    Warto dodać, że Janusz Kasprowicz, wokalista (charakterystyczny, z toną piachu w gardle), gitarzysta basowy i lider formacji jest jednocześnie dyrektorem artystycznym  Festiwalu Wołodia pod Szczelińcem odbywającego się w Radkowie w Górach Stołowych i poświęconego Wysockiemu. Tegoroczna siódma edycja odbędzie się 21i 22 lipca. Wstęp wolny!
Arkadiusz Jakubowski

 Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza do tej publikacji.